top of page

WYSTAWA 

NIESKOŃCZONOŚCI

DARYA HANCHAROVA

malarstwo/grafika

30.10.2020 – 08.01.2021

Galeria Sztuki Współczesnej ArtBlautGallery zaprasza na wystawę malarstwa i grafiki Daryi Hancharovej. Wystawę można oglądać już od 30 października w godzinach 9:30 - 17:00.

Darya Hancharova. Urodzona w 1995 na Białorusi. W latach 2014-2019 studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk w Katowicach gdzie otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni druku wklęsłego. Wykonuje swoje prace głównie w technice mezzotinty, równolegle zajmuje się malarstwem i ilustracją książkową. Aktywna twórczo, prezentuje swoje prace na wielu przeglądach i wystawach w Polsce i za granicą. Jej prace prezentowane były m.in. w Polsce, Niemczech, Japonii, Chinach, Hiszpanii, Rumunii, Rosji, Brazylii, Chorwacji, Macedonii i USA.

''W cyklu grafik, wykonanych w technice mezzotinty i pracach malarskich podejmuję próbę pokazania wielości i zmienności naszej tożsamości. Jej nieskończenie złożonej struktury, kształtującej się przez całe życie. Przyglądam się osobowości jako figurze tymczasowej i mozaikowej, będącej połączeniem wszystkich naszych relacji, doświadczeń życiowych oraz otaczającej rzeczywistości. Szukam odpowiedzi na pytanie kim jestem, które przedstawienie mojej osobowości jest prawdziwym „Ja”. Próbuję połączyć, pogodzić  i zweryfikować pojęcia:   „Ja”, „Świadomość”, „Podświadomość” i „Mózg”. Dochodzę do wniosku,

że tylko zmiany są stałe, a idea człowieka jako jednolitej całości wydaje się być utopią.''

bottom of page